Son Dakika Haberler

Mehmet GÜRBİLEK’ten Yalan, iftira, karalama kampanyası yürüten Sözde Gazetecilere Sert Yanıt

Mehmet GÜRBİLEK’ten Yalan, iftira, karalama kampanyası yürüten Sözde Gazetecilere Sert Yanıt
Okunma : 452 views Yorum Yap

Kuşadası Belediye Başkanı  Ömer Günel ve belediye çalışanları hakkında  Yalan, iftira, karalama kampanyası yürütmeye sürekli olarak yalan haberlerle kamuoyu yaratmaya çalışan yapmış oldukları gazetecilik mesleğini,birilerine had bildirme mekanizması olarak kullanan gazetecilere karşı Cumhuriyet Halk Partisi Kuşadası İlçe Örgütünden sert tepki  geldi.

Başkan Ömer GÜNEL ve Belediye Çalışanları Yalnız Değildir

Cumhuriyet Halk Partisi Kuşadası İlçe Başkanı Mehmet GÜRBİLEK “,Kadın Kolları,Gençlik Kolları hep bir ağızdan Başkan Ömer Günel’in yanında olduklarını söyleyerek Bülent Özipek ve yandaşları artık sınırı aşmıştır”dedi

Cumhuriyet Halk Partisi Kuşadası İlçe Başkanı Mehmet GÜRBİLEK” Kuşadası Belediye Başkanımız Ömer Günel ve belediye çalışanları hakkında sürekli olarak yalan haberlerle kamuoyu yaratmaya çalışan Bülent Özipek ve yandaşları artık sınırı aşmıştır. Yalan, iftira, karalama kampanyalarının kamuoyunda karşılığı yoktur. Ancak yargı önünde en ağır şekilde cezalarını bulacaklardır”dedi.

Basın Meslek İlkeleri’nden Dahi Bihaber

Cumhuriyet Halk Partisi Kuşadası İlçe Başkanı Mehmet GÜRBİLEK “Kamuoyunu ‘doğru’ bilgilendirmek gibi önemli ve vazgeçilmez bir görevi bulunan gazetecilik mesleğinde ‘basın meslek ilkeleri’nden dahi bihaber olan, ciddiyetten, inandırıcılıktan ve saygınlıktan uzak Bülent Özipek ve havarileri, karanlık zihniyetin maşası olmaktan kurtulamamışlardır. Düne kadar methiyeler düzdükleri Belediye Başkanımız Ömer Günel ve yönetimine karşı başlattıkları iftira yayınların bir tek karşılığı vardır: O da tetikçiliktir.  Gerçek belgelere dayanmadan, kulaktan dolma bilgilerle, şahsi veya siyasi çıkar elde etmek amacıyla yapılan; karalama ve yıpratma dışında bir amacı bulunmadığı aşikâr olan “şeye” gazetecilik değil, olsa olsa tetikçilik denebilir”dedi.

Gazetecilik Mesleğinin Saygınlığına Gölge Düşürüyorlar

Cumhuriyet Halk Partisi Kuşadası İlçe Başkanı Mehmet GÜRBİLEK “Son zamanlarda Kuşadası Belediyesi ile ilgili olarak bazı yayın organlarında yer alan ve gerçekle uzaktan yakından ilgisi bulunmayan kimi haberleri (!)  kaleme alan kişiler için de aynı durum söz konusudur. Bülent Özipek adlı şahıs, maddi talepleri ve beklentileri “etik dışı” bulunması nedeniyle karşılanmadığı için belediyemizi, başkanımızı ve belediye personelini hedefe koyarak yalan ve iftiraya dayalı yayınlarına devam etmektedir. Kendilerini akıllı sanan ve ‘çamur at, izi kalsın’ anlayışı ile hareket eden bu kişiler, demokratik yaşamın en önemli unsuru olan gazetecilik mesleğinin saygınlığına gölge düşürdükleri gibi kendilerini rezil rüsva etme konusunda da en ufak bir beis görmemektedirlerdir.

Cumhuriyet Halk Partisi Kuşadası İlçe Başkanı Mehmet GÜRBİLEK “Kendisi hakkında onlarca kez yasal işlem başlatılmış olmasına rağmen bu tavrından vazgeçmeyen Bülent Özipek’in yalanları artık sınırı aşmış ve kendisine hapis cezası yolu görünmüştür. Cumhuriyet Halk Partisi Kuşadası İlçe Başkanlığı olarak bu süreçte de yasal haklarını kullanan Belediye Başkanımız Sayın Ömer Günel’in yanında olmaya ve gelişmeleri kamuoyu ile paylaşmaya devam edeceğiz.

Haber Ada Meclisi

Haber Merkezi