Son Dakika Haberler

Hasan Debreli Kacar Yazdı: “Kuşadası Ömer Günel’le altın çağını yaşıyor”

Hasan Debreli Kacar Yazdı: “Kuşadası Ömer Günel’le altın çağını yaşıyor”
Okunma : 341 views Yorum Yap

Kuşadası’nın yerel siyasetçileri, sivil toplum örgütlerinin başkanlarının, başkan Günel’i bu kadar eleştirilmesinden de memnun olduklarını, hatta kendileri tarafından da sıkça eleştirildiğini de, ‘meyve veren ağaç taşlanır’ misali görüyoruz ve biliyoruz. Siyasetçiler ve sivil toplum örgütlerinin başlarındaki arkadaşların unutmamaları gereken nokta şu ki; Kuşadası’nın geleceği, insanların refah seviyelerinin yükseltilmesi olması gerekmiyor mu sizce?

Bildiğiniz üzere bir yılı aşkın süredir yaşadığımız pandemi sürecini Aydın’ın 17 ilçesini baz alırsak en iyi şekilde idare eden ve değerlendiren, belediye başkanları arasında Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı Sayın Çerçioğlu ile gerçekleştirdikleri koordineli ve uyumlu çalışma ile Kuşadası merkez ve mahallelerinde alt ve üst yapı çalışmaları ile Kuşadası’nın nerdeyse 30 yıldır el atılmayan yapılmayan yatırımları, bu yaşadığımız pandemi sürecini çok iyi değerlendirerek yaptılar. Ama hala daha eleştiriyorlar. Buradan sayın başkan Günel’e şu atasözünü hatırlatmak isterim.

‘Sev seni seveni hak ile yeksan ise, sevme seni sevmeyeni Mısır’a sultan ise’

Buradan yazımı kişiler üzerinden yazmak istemiyorum ama vakti ve saati geldiğinde muhakkak kurmakla mükellef olduğumuz cümlelerimizde yok değil.

Bakın arkadaşlar eleştirmek tabi ki en doğal hakkımız iyisiyle, kötüsüyle kişileri eleştirmek ama doğru yapılanı da lütfen doğru deyin ki inandırıcılığınız olsun. Bakıyorum bazı arkadaşlar Kuşadası Belediyesi ile yatıyor Ömer Günel’le kalkıyor ve sabah akşam karalama. Bir yere varamazsınız arkadaşlar, gidin diğer ilçelere bakın neler yapmışlar, yatırımlarına, çevre düzenlemelerine ve üst yapı çalışmalarına bakın. Aydın’da hakikaten ilçeler bazında baktığınızda, Kuşadası, Aydın’da parlayan bir yıldız gibi. Bunların mimarları, çatlasanız da patlasanız da Sayın Çerçioğlu ve Sayın Günel’dir.

Yaklaşık bir buçuk yıldır bu ilçedeyim, buraya yerleştim ve 10 yılı geçkin süredir değişik gazetelerde yazılar yazdım ve üç beş yıldır da kendi gazetelerimde yazıyorum. Hep vatandaş odaklı çalıştım, bu güne kadar birçok siyasetçi, belediye başkanı, milletvekili arkadaşlarımızla röportajlarımız oldu. Bu yazı ve röportajlarımızın arasında kurduğumuz dürüst siyasetçi kavramına uygun, içlerinde sayabileceğimiz bir elin parmaklarını geçmez. Kuşadası halkı yani Kuşadalılar çok şanslılar. Çalışkan ve Dürüst… Aynı Germencik’ler gibi.

Daha düne kadar beraberdiniz, yahu ne garip dünya… Dün birlikte olduklarını unutanlar, bugün birilerini suçlamayı tek çıkış olarak görüyor. Yanlış bir işleyiş, bence yola çıktıklarınızı yarı yolda bırakıp şimdi çıkar ve menfaatleriniz doğrultusunda belediye başkanına karşı karalama kampanyası yaparak insanlara tuu kaka demeniz ne garip. Neyse yazınının devamı gazetemizde. Kalın sağlıcakla…