Son Dakika Haberler

Okunma : 537 views Yorum Yap

Bildiğiniz üzere günümüz salgın hastalığı, (Covid-19) korona virüs yüzünden ne yazık ki bütün dengelerimiz alt üst oldu.

Dengelerimiz bozuldu amma bizimde bozduğumuz dengeler yok mu? Ağaçları kestik, yangınlar çıkardık, hayvanları katlettik, jes santralleri için doğayı yok saydık. Bizim dengelerimiz bozulurken doğanın dengelerini de bozduk..

Bakın doğal afetler, salgın hastalıklar, seller, depremler, insanlar ne yapacağını nereye kaçacağını şaşırdı. Ders aldık mı? Hayır… Geçenlerde yaşadığımız 6.9’luk deprem de insanlar yaşadıkları çok katlı apartmanlardaki evlerine giremez iken dışarda kalarak salgın hastalığın pençesine düşenler olmadı mı? Oldu… Mesela ben o depremde eve girsem deprem, dışarı çıksam salgın hastalık. Bir akraba eş dosta da gidemedik salgından dolayı. Bu gün bu yazıyı yazmadan yaklaşık üç beş saat önce toplamda 35 dakikada ikisi 4 ve üzeri olmak üzere sayısız deprem oldu. Birçok il ve ilçede fazlası ile hissedildi. Tedbir aldık mı? Hayır… ​Neden? Dengelerimiz bozuk ya ondan.

Bakın etrafınıza Aydın ilimizin her tarafı jeotermal santrallerle dolu. Yer altı zenginliklerini kazanacağız diye yer üstünde birçok değerlerimizi kaybediyoruz. Başta insan olmak üzere doğayı kaybediyoruz. Buharkent’ten Kuşadası’na, hatta ve hatta Didim’e kadar olan bölge altı boşaltılmış, çıkan sıcak suyun % 50 ‘si bile re enjekte edilmiyor maliyet yükselmesin enerji üretiminde diye.

Her şey para olmuş demeden geçemeyeceğim. Neyse bu konuda yazacağımız çok nokta varda. Biz geçelim günümüz salgın hastalığına.

Sağlık Bakanı bu süreci iyi götürdü. Sağlık Bakanlığı virüsün görüldüğü günden beri bilim kurulu toplantılarıyla gerekli önlemleri aldı. Buradan kıymetli sağlık bakanımızı da kutlamadan geçemeyeceğim.

Bu güne kadar alınan tedbirler şöyle aklımda kalanıyla.

Altmış beş yaş üstü vatandaşlara kısıtlamalar getirildi, yüz yüze eğitime ara verildi, 18 yaş altı gençlerimize de belli saatler arasında sokağa çıkabilme izinleri verildi. Bunların dışında kafeler, restoranlar, kıraathaneler ve buna benzer birçok yer kapatıldı, sadece paket servis yapabilmelerine izin verildi. Bunlar yurttaşlarımızın sağlığının korunması açısından güzel şeylerdi.

HALKA VERİR TALKIMI KENDİSİ YUTAR SALKIMI

Yine bildiğiniz üzere Aydın’da Ak Parti Aydın İl Kongresi, Aydın kapalı spor salonunda hınca hınç doldurulmuş vaziyette maskenin dışında korona virüsle ilgili hiçbir tedbir alınmadan yapıldı.

Ak Parti Hükümeti, sağlık açısından güzel çalışırken, Ak Parti Genel Merkezine bağlı il başkanlıkları ve teşkilatlar (Covid-19) korona virüs salgın hastalığını hiçe sayarak kongrelerini yapmaya devam ediyor.

Sosyal medyadan bir fotoğraf paylaştım dedim ki: “Bu kongreyi nasıl anlatacağız insanlara.  Esnaflar aylardan beri kapalı, birçok iş dalında insanlar işsiz bu korona illeti yüzünden, marketlere bile belli sayıda insan alımı yapılırken. Bu spor salonunu hınca hınç dolduran Aydın Ak Parti İl Kongresini nasıl anlatacağız” diye sordum.

Bir takipçimiz şöyle bir cevap vermiş, kendisini de buradan kutluyorum.

“Ak Parti Aydın da halka verir talkımı kendisi yutar salkımı”