Son Dakika Haberler

BU KARAR KELİMENİN TAM ANLAMIYLA CİNAYET

BU KARAR KELİMENİN TAM ANLAMIYLA CİNAYET
Okunma : 546 views Yorum Yap

YUH DEDİRTEN KARAR

BU KARAR KELİMENİN TAM ANLAMIYLA CİNAYET


Memleketimizde Ormanlar Cayır Cayır Yanarken Kuşadası’nda Yuh Dedirten Karar
Kuşadası Güzelçamlı mahallesinde bulunan Milli Parklar Genel Müdürlüğü ne bağlı Millipark’ın Ülkemizin bir çok yerinde yangınlar devam ederken, ziyarete açılma kararı Yuh dedirtti.
Milli Park şefliğinin sosyal medya hesaplarından yapılan “Milli Parkımız 09.08.2021 Pazartesi tarihinden itibaren azaltılmış araç kapasitesi ile ziyaretçilerimize açılacaktır” açıklamasına, Kuşadası’nda binlerce kişi tepki gösterdi
Dilek Yarımadası-Büyük Menderes Deltası Milli Parkı, Akdeniz’den Kafkasya’ya kadar kıyılarda yayılım gösteren neredeyse tüm bitkilerin doğal olarak bir arada görüldüğü tek botanik bahçesi özelliğini taşıyan Milli park florasında 95 familyaya ait; tür, alt tür ve varyete düzeyinde 804 adet bitkiyi barındırdığıda biliniyor. Bu bitkilerden 6 adedi dünyada sadece sadece Milli park’ta görülen endemik türlerden oluşuyor

Bir süre önce yoğun yangın nedeniyle alınan ormanları yangından koruma kararları kapsamında, Kuşadası Güzelçamlı mahallesinde bulunan Milli park da bu kararla ziyaretçilere kapatılmıştı.
Aldığımız bilgiye göre, bu günden itibaren bahse konu Milli park ziyaretçilere açılma kararı almıştır.Alınan kararla yoğun yangın felaketi tehlikesi halen sürerken, Milli parkın ziyaretçilere açılması şaşkınlık yaratmıştır.
Milli parkın açılmasıyla bu bölge ziyaretçi akınına uğrayacak olup, denetimlerin de yetersiz kalacağı düşünüldüğünde, Samson dağları Dilek yarımadasının yangın tehlikesiyle karşı karşıya kalacağı kaçınılmaz bir gerçek olup, alınan karar bölge halkına yuh dedirtmiştir.