Son Dakika Haberler

Aydın Halkı İkizdere Barajı İçin 82 Milyon TL Ödedi

Okunma : Yorum Yap

CHP Söke İlçe Başkanı Ali Kemal Özcan açtı ağzını yumdu gözünü,Aydın Halkı İkizdere Barajı İçin 82 Milyon TL Ödedi,dedi.
Aydın Büyükşehir Belediyesi’nin Aydın halkının güncel fiyatı ile maliyetini karşıladığı Sarıçay Barajı ile İkizdere Barajı’nı halkın aklı ile dalga geçercesine Halkbank menşeli KİT Komisyonu Başkanı, hesap uzmanı namı değer Mustafa Savaş barajları DSİ yapıyor, devlet yapıyor cümlelerini kurma gafletinde bulunuyor. Beşikteki 6 aylık bebek o zihni ile konuyu anladı ama Mustafa Bey sen ve şürekân bunu bir türlü anlamadınız.
3-4 ayda bir kelamda ben edeyim halkı vatandaşı yanıltayım edasıyla konuşuyorsunuz. Mustafa Bey sizin bu boş laflarınıza artık halkın karnı tok, gerçek nedir biliyor. Sarıçay Barajı’nın, İkizdere Barajı’nın maliyetini güncel fiyatı ile Aydın Büyükşehir Belediyesi tarafından, Aydın halkı tarafından ödeniyor. DSİ protokol ile bu işin taşeronluğunu yapıyor. İşi yaptıran Aydın Büyükşehir Belediyesi yani Aydın halkıdır.
İkizdere Barajı için Aydın halkı şuana kadar 82 milyon TL para ödedi, ödemeye de devam ediyor. Bu paralar Aydın halkının cebinden, ödenen su faturalarından çıktı, çıkmaya da devam edecek. Beşikteki bebek bunu anladı ama bir tek sen anlamadın.
Mustafa Bey yap bir efelik çık Aydın meydanına barajların maliyetini biz almayacağız, Aydın halkı ödemeyecek, Aydın Büyükşehir Belediyesi ödemeyecek de “boyunu, posunu, endamını görelim.” Giderayak son “1” yılınız kalmışken Aydın’a birkere olsun faydan dokunsun.
Köylü Mehmet Amca’nın tarlasını, banka borçlarını ödeyemediğinden sattıran bir zihniyet var sizde. Bu enflasyon altında vatandaşı, memuru, çiftçiyi, esnafı ezdiğiniz yetmezmiş gibi, birde çıkıyorsunuz barajları bizim hükümetimiz yaptı diyorsun. Bu sözü söylemek için barajın bedelini Aydın Büyükşehir Belediyesi’nden, Aydın halkından almamanız gerekmektedir.
Hesap uzmanlığını kendi şürekân için değil vatandaş için kullan Mustafa Bey.
Yenilen pehlivan güreşe doymaz misali sırtın minderden kalkmayacak.
Şimdi baraj konusunu bir kere daha anlatayım.
Diyelim ki Ahmet Bey bir ev satın alacak. Bankaya gitti kredi çekti. Bu krediyi 15 yılda bankaya ödedi. Bu evi kim yaptırmış olacak elbette Ahmet Bey yaptırmış olacak. Bu örneğin barajdan ne farkı var. “Mustafa Bey unutma parayı veren düdüğü çalar” Aydın AKP milletvekillerine tavsiyem. Yaptığınız işleri halka anlatın. Her ağzınızı açtığınızda Özlem Çerçioğlu, Özlem Çerçioğlu diyorsunuz. Özlem Çerçioğlu ismini anmasınız basında yer bulamıyorsunuz.
Biz millet ittifakı belediyeleri var gücümüzle çalışıyoruz. Siz halkın içine çıkamadığınızdan yapılan hizmetleri ya görmüyorsunuz ya da görmek istemiyorsunuz.
Okullar açılıyor. Veliler kara kara düşünüyor. Çocuğun çantası, kırtasiyesi, servis parasını nasıl ödeyeceğinin derdinde, siz gidin buna çare bulun. Sizin için varsa yoksa Özlem Çerçioğlu. Size tavsiyem bu Özlem Çerçioğlu fobisinden kurtulun. Böylelikle hayat size daha güzel olacak

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

Yorum yapabilmek için buradan üye girişi yapınız.