Son Dakika Haberler

AKP Kuşadası İlçe Teşkilatı yine yaptığı algı operasyonları ile halkı yanıltma peşinde…!

AKP Kuşadası İlçe Teşkilatı  yine yaptığı algı operasyonları ile halkı yanıltma peşinde…!
Okunma : 574 views Yorum Yap

AKP Kuşadası İlçe BaşkanlığI resmi  sosyal medya sitesi üzerinden ASKİ’nin Kuşadası çalışmalarıyla ilgili yaptığı paylaşımlarına CHP Kuşadası ilçe örgütünden  sert tepki geldi.

CHP Kuşadası İlçe Örgütü’nün  yapılan açıklamada, “ AKP Kuşadası İlçe Teşkilatı  yine yaptığı algı operasyonları ile halkı yanıltma peşinde…!

ASKİ çalışmalarıyla ilgili yaptıkları  paylaşımda Yıllardır yağmur suyundan dolayı mağdur olan Celal Atik sokakta yapılan imalatların teknik şartnameye uymadığını, milettin parasının çar çur edildiğini iddia ederek emeğe karşı saygısızlık yapıldığını söyleyen AKP Kuşadası İlçe Teşkilatına CHP Kuşadası ilçe örgütü tarafından verilen sert yanıtta,burada yapılan çalışmada döşenen yağmur suyu hattının korunması için beton gömlek içine alınıp çelik hasırlı demirli beton dökülüyor. Aydem ve Telekom hatları deplase ediliyor. Yağmur suyu hattı güzergahından kaldırılıyor. Telekom, Aydem ve NATO’nun fiber optik kablolarından ve mevcut kanalizasyon hatlarından dolayı yağmur suyu hattı derinliğinde değişiklik yapılıyor. Yapılan kazı derinliğine ve imalatlara göre hakediş düzenlenecek olup, ifade edildiği gibi bir mağduriyet söz konusu değildir. Ayrıca 2014’ten bu yana ASKİ’nin Kuşadası’na yapmış olduğu yatırım bedeli yaklaşık 165 milyon TL’dir. Ancak milletin 128 milyar dolarının nerede olduğunu açıklayamayanlar, pandemide esnafı perişan edenler yağmur suyu drenaj hattı çalışmalarını karalamak için ucuz hesaplar içine girmişlerdir. Gerek Büyükşehir Belediyemiz gerek Kuşadası Belediyemiz bu zor dönemde hizmet için Kuşadası’nın her yerinde gece gündüz çalışmaktadır.  Bu toplumu, patates soğana muhtaç eden saray zihniyetinin Kuşadası şubesi ise belediyemizin yaptığı çalışmalara çamur atmaktan başka hiçbir işe yaramamaktadır. Siz kendi içinizdeki mafya hesaplaşmalarıyla uğraşırken biz toplumun her kesiminin sesi olmaya devam edeceğiz. Bizi izlemeye devam edin. Sandıkta helalleşeceğiz” ifadelerine yer verildi.

 

Haber;Ekrem ÖRSOĞLU