Son Dakika Haberler

KUŞADASI’NDA COŞKULU 19 MAYIS KUTLAMALARI

KUŞADASI’NDA COŞKULU 19 MAYIS KUTLAMALARI
Okunma : 418 views Yorum Yap

19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramını Kutlama törenleri kapsamın da Kuşadalılar pandemi kuralları’na da uyarak   meydanlarda idi.

Kuşadası’nda pandemiye rağmen  Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün milli mücadeleyi başlatmak üzere Samsun’a çıkışının 102’nci yıl dönümü 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı çeşitli etkinlikler düzenlenerek coşku ile kutlandı.

Pandemi kurallarının harfiyen uygulanarak düzenlenen resmi törenle Atatürk Anıtına Çelenk Koyarak başalndı.Törene  , Kuşadası Belediye Başkan Vekili Tibet Özer, Belediye Başkan Yardımcıları Seyfi Seyhan Suvari, Oğuzhan Turan, İlçe Emniyet Müdürü Mehmet Ali Berksoy siyasi parti ve sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri ile çok sayıda vatandaş katıldı.

Tören Gençlik ve Spor Müdür Vekili Ramazan Oğuz Verim’in Atatürk Anıtı’na çelenk bırakmasının ardından saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla sona erdi. Törende ayrıca Lise öğrencileri tarafından Atatürk’ün Gençliğe Hitabesi ile günün anlamını belirten şiirler okundu.

Kuşadası Atatürk heykeli’ne çelenk koyma resmi töreni ardından, Cumhuriyet Halk Partisi İlçe Gençlik Kolları Başkanı Simge Mıkıroğlu, kürsüden günün anlamıyla ilgili yaptığı konuşmayla duygulu anlar yaşattı. Yapılan tören’e Cumhuriyet Halk Partisi İlçe örgütünün yanı sıra çok sayıda partilinin törende hazır bulunduğu gözlemlendi. Yapılan tören’e Cumhuriyet Halk Partisi İlçe örgütünün yanı sıra çok sayıda partilinin törende hazır bulunduğu gözlemlendi.

Kuşadasi Belediye Başkan vekili Tibet Özer, Başkan yardımcıları ve CHP İlçe Başkanı Mehmet Gürbilek, Kadın Kolları Başkanı Ayşegül Taşdelen Dağlı, Gençlik Kolları Başkanı Simge Mıkıroğlu, tören alanında Halkla bütünleşerek renkli görüntüler sergilediler

19 Mayıs coşkusunu Kuşadası  Belediye Bandosu tarafından Kuşadası’nın her yerinde   19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı etkinlikleri kapsamında    balonlar ve Türk bayraklarıyla süslenerek hazırlanan 3 özel kamyon   Kuşadası Merkez ve Tüm mahalleleri  dolaşarak vatandaşların 19 Mayıs Atatürk’ü Anma ve Gençlik ve Spor bayramı coşkusuna eşlik etti

Ekspres Aydın Gazetesi ve Ada Meclisi Gazeteleri Fahri Muhabiri

Haber; Ekrem ÖRSOĞLU