Son Dakika Haberler

AYDIN BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ KÖY YOLLARINDA

AYDIN BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ KÖY YOLLARINDA
Okunma : 480 views Yorum Yap

Aydın Büyükşehir Belediyesi Germencik dağ köylerinde asfaltlama çalışmalarına  hız kesmeden devam ediyor…

Dağın Başında Bile Büyükşehir Belediyesi Ekiplerine Rastlayabiliryorsunuz

Geçtiğimiz günlerde Germencik’e Bağlı Çamköy mahallemize bir haber için giderken Çamköy /Bozköy Yol ayrımına yakın bir mevkide Aydın Büyükşehir Belediyesinin Kamyon,Dozer,Kepçe ,ve Asafalt makinalarının çalıştığını gördük..çok mutlu olduk ve o mahallederde yaşayan inanlarımıza sorunca yapılan hizmetlerden oldukça memnun oldukları da yüzlerinden ve kelimelerinden anlaşılıyordu.

Aydın ilimizin Büyük şehir olmasıyla, il genelinde bulunan köylerde mahalle olarak sınıflandırıldı, böylece mahalle statüsüne alınan köylerimiz de bağlı bulundukları belediyelerden hizmet almaya başladı.

Bu değişiklikle köylere ana ulaşım işi de Büyük Şehir Belediyesinin sorumluluk alanına girmiş oldu, merkezi idare valiliklere bağlı birimlerden hizmet alan önceki köy, şimdiki mahalle olan yerleşim yerlerimiz bu uygulamayla hizmete daha çabuk erişebiliyor.

Önceden köy, şimdi mahalle olan bu yerleşim yerlerine seyahatlerinizde ya şantiye ye dönmüş yada sıcak asfaltla yapılmış konforlu yollara rastlıyorsunuz. Soğuk asfaltla yapılmış köstebek yuvasına dönmüş köy yollarından sonra Milletimizin efendilerine yakışır yola kavuşmaları memnuniyetle karşılanıyor.

Haber ; Ekrem ÖRSOĞLU

Ada Meclisi Gazetesi Haber Merkezi